برنامه ویژه آستان مقدس عسکریین برای سالروز شهادت امام حسن‌عسکری علیه‌السلام

0
1333

به گزارش  وب سایت خبری کربلا724 ، آستان مقدس امامین عسکریین(علیه السلام) برنامه خدماتی و امنیتی ویژه ای را به مناسبت سالروز شهادت امام حسن عسکری(علیه السلام) اتخاذ کرده است.

 با نزدیک شدن به شهادت امام حسن عسکری(علیه السلام)، لیث جاسم، رئیس کمیته زیارت آستان مقدس امامین عسکریین(علیه السلام) گفت: دبیرخانه آستان مقدس عسکری برنامه ویژه ای را برای پذیرایی و استقبال از زایران و ارایه خدمات به آنها در سالروز شهادت امام حسن عسکری(علیه السلام) اتخاذ کرده است و همه مقامات امنیتی و خدماتی به حالت آماده باش درآمدند.

جاسم افزود: هر بخش برنامه ویژه را با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه براساس توصیه های ستاد بحران و وزارت بهداشتی در نظر گرفته است و هماهنگی با همه طرف های پیشتیبانی از جمله موقوفات شیعه، عتبات مقدس، زیارتگاه های شیعه، وزارتخانه های بهداشت، خدمات و امنیت در بغداد و استان های دیگر عراق برای موفقیت این مراسم انجام شده است.

وی ادامه داد: هماهنگی با فرماندهی پلیس فدرال و فرماندهی عملیات سامراء و فرماندهی پلیس محلی در صلاح الدین و همچنین با دولت محلی، بخش های امنیتی، خدماتی و بهداشتی در سامرا و نیروهای حشد شعبی در این شهر مقدس به منظور ارایه حمایت لازم در هنگام مراسم انجام شده است. علاوه براین با نهادهای داوطلب پشتیبانی برای ایجاد امنیت آستان مقدس هماهنگی شده است.

در همین حال، جبار حلو حسین،رئیس بخش انتظامات درباره برنامه ویژه این بخش گفت: نیروهای امنیتی این بخش برنامه ویژه خود باری ایجاد فضایی امن به منظور حرکت زایران و حفظ سلامتی آنها و اموال شان هنگام زیارت و پس از آن را آغاز کرده است.

حسین افزود: نیروهای امنیتی آستان مقدس و اطراف آن، راه های منتهی به حرم مقدس را قبل از برگزاری مراسم عزاداری و هنگام بازکشت زایران به خانه هایشان امن می کنند. برنامه امنیتی شامل آماده سازی ایست های بازرسی و تفتیش زنان و مردان، پیگیری و کنترل است. همه تلاش ها و امکانات برای استقبال از تعداد زیاد زایران از کنترل خارجی تا رسیدن به ایست بازرسی مقام حرم مقدس با هماهنگی تیپ حفاظت از امامین عسکریین و مقامات امنیتی در شهر سامرا انجام شده است.

آستان مقدس امامین عسکریین همه نیروهای بخش های مختلف خود را برای استقبال از زایران در سالروز شهادت امام حسن عسکری که مصادف با هشتم ربیع الاول است، به حالت آماده باش درآورده است.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید