ورود زمینی زائران ایرانی به عراق بدون ویزا

0
658

به گزارش وب سایت خبری کربلا724 به نقل از فارس، «ایرج مسجدی» سفیر ایران در عراق امروز  خبر داد  که «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق قول داده است که ویزای ورود زمینی برای زوار ایرانی از ماه آینده قمری (شعبان- 13 اسفند) لغو شود.

سفیر ایران گفت که کاظمی وعده داده است که روادید زائران ایرانی که از مرزهای زمینی در ماه شعبان وارد عراق می‌شوند، برداشته می‌شود.

در اکتبر گذشته، رئیس سازمان حج و زیارت ایران اعلام کرده بود که دستور لغو روادید میان ایران و عراق صادر شده است.

 سفر زمینی به عتبات از سال ۱۳۹۸ با توجه به وضعیت عراق متوقف و اواخر بهمن‌ماه همان سال با موافقت شورای امنیت ملی این سفرها از سرگرفته شد. اما کمتر از یک هفته پس از ازسرگیری این سفرها، شیوع کرونا موجب تعطیلی سفرهای هوایی و زمینی به عتبات شد.

پس از حدود ۲ سال از توقف سفرهای زیارتی به عتبات، آبان‌ماه سال جاری ویزای عراق برای سفرهای هوایی لغو و از آذرماه اعزام‌های رسمی به عتبات صرفا به صورت هوایی با اعمال دستورالعمل‌های بهداشتی آغاز شد و مسؤولان کشورمان هم برای برقراری سفر زمینی به عتبات تلاش کردند. مشتاقان سفر به عتبات هم که با توجه به بالا بودن هزینه سفر هوایی به عتبات (حدود ۹ میلیون تومان برای ۲ طرف هوایی)، امکان تشرف به این سفر معنوی را نداشتند، خواستار برقراری سفر زمینی به عتبات شدند.

با پیگیری‌های مسؤولان سازمان حج و زیارت، سفرهای زمینی به عتبات قرار بود با شیوه جدیدی برقرار شود که البته طرف عراقی در هفته‌های گذشته وعده داد که این سفرها از اول ماه رجب صورت گیرد.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید