آغاز ثبت‌نام سفر به عتبات عالیات

0
616

به گزارش وب سایت خبری کربلا۷۲۴ ، معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از آغاز ثبت نام سفر زیارتی عراق در ماه رمضان خبر داد.

صحبت‌الله رحمانی گفت: با پایان یافتن اعزام عتبات نوروزی، ثبت‌نام و اعزام متقاضیان تشرف به عتبات عالیات عراق در ماه رمضان از روز نهم فروردین ماه امسال آغاز شده و اعزام‌ها در حال انجام است.

وی افزود: متقاضیان می‌توانند در سایت http://atabat.haj.ir نام‌نویسی کنند.

به گفته او، برای سفرهای رمضانی عتبات، بسته‌های مختلفِ هفت شب، هشت شب، ۹ شب، ۱۲ شب و ۲۱ شب برنامه‌ریزی شده و افراد بنا بر شرایط و سلیقه خود می‌توانند از این سفر بهره‌مند شوند.

رحمانی همچنین به بسته بودن مرزهای زمینی اشاره کرد و گفت: با وجود آمادگی سازمان حج و زیارت برای اعزام‌های زمینی و همچنین استقبال متقاضیان در این‌باره و صحبت‌های شفاهی دست‌اندرکاران کشور میزبان، مبنی بر بازگشایی مرزهای زمینی برای تشرف به عتبات عالیات، این اتفاق تاکنون رخ نداده و زائران اعزام شده در ماه‌های اخیر همگی به صورت هوایی به عراق اعزام شده‌اند.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با اشاره به آغاز اعزام کاروان‌های زیارتی به عراق از ۲۳ آبان‌ماه پس از دو سال توقف به خاطر کرونا، اظهار کرد: در این اعزام‌ها که با اجرای آزمایشی طرح نوین عتبات همراه بود و در تعطیلات نوروز به اوج خود رسید و مجموعاً ۵۵ هزار و ۶۹۷ نفر از طریق هوایی به عراق برای زیارت عتبات مقدس مشرف شدند که ۱۴ هزار و ۶۶۴ نفر از این زائران در بازه زمانی ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۰ تا ۸ فروردین ۱۴۰۱ در قالب عتبات نوروزی اعزام شدند.

رحمانی درباره اعزام زائران کشورمان به سوریه نیز گفت: اعزام زائران کشورمان به سوریه از اواسط دی ماه ۱۴۰۰ با ظرفیت محدود آغاز شد و اوج اعزام‌ها در اسفندماه و نوروز بود که در حدود دو هزار و ۸۰۰ نفر اعزام شدند. سفر زیارتی سوریه سه شب، چهار شب، پنج شب و هفت شب است.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید