کشف یک گور جمعی در نجف اشرف

0
571

به گزارش وب سایت خبری کربلا۷۲۴ ، خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مسئول عراقی گزارش داد: یک گور دسته جمعی متعلق به دهه ۱۹۹۰میلادی تخمین زده شده است. در این گور حدود یکصد جسد از قربانیان حکومت صدام حسین را در خود جای داده باشد.

این گور دسته جمعی در نزدیکی نجف، شهر مقدس شیعیان قرار دارد و ماه آوریل گذشته در جریان ساخت و ساز یک مجتمع مسکونی کشف شد.

مدیر موسسه الشهدا عراق از کشف بقایای ۱۵ جسد از یک گور جمعی خبر داد که گمان می‌رود مربوط به انتفاضه شعبانیه در زمان صدام باشد.

این گور حدود ۱۰۰ جسد را در خود جای داده که ۱۵ جسد از آن بیرون کشیده شد. دولت عراق سال‌ها است که تلاش می‌کند بقایای اجساد قربانیان خشونت‌های سیاسی-تاریخی دهه‌های اخیر را شناسایی کند.

در همین رابطه، خبرنگار خبرگزاری فرانسه خاطرنشان کرد که در مقابل ساختمان‌های در حال ساخت، استخوان و جمجمه‌های انسان‌های دفن شده را می‌توان مشاهده کرد.

در همین راستا، عبد الإله النائی، مدیر موسسه الشهدا (یک موسسه دولتی درخصوص گورهای جمعی) تصریح کرد: در این گور بیش از ۱۰۰ جسد کشف شده و این عدد تقریبی است و ممکن است که این تعداد ببیشتر باشد.

او در ادامه افزود: این گور جمعی به انتفاضه الشعبانیه در سال ۱۹۹۱ (قیام مردم عراق علیه حکومت صدام حسین) مربوط می‌شود و ده‌ها گور جمعی تاکنون کشف نشده‌اند.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید