صحن امام حسن‌مجتبی علیه‌السلام، دومین پروژه بزرگ آستان مقدس حسینی

0
728

به گزارش وب سایت خبری کربلا724، به نقل از پایگاه خبری امام حسین(ع)، حسین رضا مهدی، رئیس بخش پروژه های مهندسی و فنی در آستان مقدس حسینی گفت: مدیریت آستان مقدس حسینی 19 آذر 1400 مطابق با 19 دسامبر 2021 میلادی همزمان با میلاد حضرت زینب کبری سلام الله علیها سنگ بنای پروژه صحن امام حسن مجتبی علیه السلام را خواهد گذاشت.

مهدی افزود: پروژه توسعه صحن امام حسن علیه السلام پس از پروژه صحن حضرت زینب سلام الله علیها، دومین پروژه به شمار می آید و هدف از آن افزایش فضاهای عبادی و خدماتی و فرهنگی برای گنجایش بیشتر تعداد زایرانی است که به کربلای معلی می آیند.

وی ادامه داد: صحن امام حسن علیه السلام در ضلع جنوب شرقی صحن شریف حسینی و به سمت باب القبله و خیابان الجمهوریه و منطقه بین الحرمین و خیابان امام علی علیه السلام است.

رئیس بخش پروژه های مهندسی وفنی در آستان مقدس حسینی گفت: مساحت این پروژه به 100 هزار مترمربع می رسد و دو طبقه زیر زمین است. این پروژه شامل فضاهای عبادی به میزان 70 درصد است، اما فضای باقی مانده به 600 واحد بهداشتی علاوه بر دفاتر اداری ویژه آستان مقدس حسینی و مکان ویژه پذیرش میهمانان و مکان گمشدگان اختصاص می یابد. صحن امام حسن علیه السلام راهی برای عبور زایران در مراسم هروله کنان (طویریج) خواهد بود.

مهدی گفت: آستان مقدس امام حسین علیه السلام این طرح را برای نخستین بار در نوع خود اجرا می کند و دستاورد مهمی برای این آستان و همه کارکنان آن است. صحن جدید به طور مستقیم از طریق سرداب ها با صحن حضرت زینب سلام الله علیها و حرم امام حسین علیه السلام مرتبط خواهد شد.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید